Náš web používá k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním nášho webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

Stará káva

V minulosti, keď sa káva dovážala zo zámoria plachetnicami, trvalo aj niekoľko mesiacov kým doplávali na miesto určenia. Počas dlhej plavby boli prevážané kávové bôby vystavené horúcemu, vlhkému a slanému vzduchu v prepravných priestoroch lodí.

 

Konštantné pôsobenie týchto podmienok na kávu spôsobilo jej "zostarnutie" a získala tak žiadúce vlastnosti, ktoré v modernom spôsobe prepravy, už nie je možné dosiahnuť.

Preto sa dnes pre dosiahnutie "zostarnutia" kávy, uložia zelené kávové bôby vo vreciach v horúcom a vlhkom prostredí, tam kde sa vypestovali, na obdobie 1 – 3 rokov. Ďalšia metóda, známa ako "Monsooning", vystavuje zelenú kávu podmienkam simulujúcim dlhé prepravné cesty kávy z predchádzajúcich storočí. Obidve tieto metódy spôsobia, že v chuti kávy prevláda sirupovité telo s výraznou chuťou, je hustá, bohatá s prirodzene nízkym obsahom kyselín.


15. 08. 2014 | Späť na prehľad článkov

Novinky

Chemex – netradičná príprava filtrovanej kávy

Chemex je jedným z najzaujímavejších kávových vynálezov 20-tého storočia.  Jednoduchá príprava,  vizuálna elegancia skombinovaná s optimálnou extrakciu vytvára dokonalú bohatú chuť kávy. Na chemex by sme mali použiť čerstvo zomletú jemne upraženú ideálne odrodovú kávu stredné až svetlé praženie.

Prečo je káva pestovaná v horách lepšia?

Je to tak trochu záhada, ale v podstate ide o to, že čím vyššie sa káva pestuje, tým ťažšie a tvrdšie sú kávové bôby a majú lepšiu chuť.

Newsletter

Dostávajte najnovšie informácie zo sveta Caffé Caffé priamo do Vašej e-mailovej schránky. Čakajú na Vás novinky, akcie a špeciálne ponuky.


Zdieľať Zdieľať

Kontakt

Mapa stránky | CaffeCaffe.sk – pražiareň kávy, odrodová káva, filtrovaná káva, exkluzívne sypané čaje a škola kávy. | © 2014 Coffee partners s.r.o.